Żółta gorączka i południe ad

Uważał, że cena zakupu wyspy byłaby znacznie niższa od jednego tylko sezonu żółtej gorączki . Chociaż czarni byli znani z tego, że są odporni na tę chorobę, w 1905 roku zostali jednak oskarżeni przez CM Brady ego, lekarza, o szerzenie się choroby. choroba jako zdrowi nosiciele. Ich domniemana rola w rozprzestrzenianiu epidemii została dodatkowo zaostrzona przez fakt, że według słów doktora Brady kojarzą się oni z Włochami na pewnych warunkach równości społecznej . Przez kilka dziesięcioleci naród był na skraju rozumu w walce z tajemniczym, przerywanym (zniknął w zimie) i frustrującym patologicznym bytem. Pomiar po pomiarze nie powiódł się. Powinniśmy pamiętać, że w tym czasie medycyna była nadal w ciemności, jeśli chodzi o przyczyny chorób zakaźnych. Podstawowe pojęcia i terminy, które uważamy za oczywiste, praktycznie nie istniały, podczas gdy złudne pojęcia, takie jak miasmas, cuchnące powietrze, alkaliczna atmosfera, spontaniczne pokolenie, animalcula i podobne luźne fantazje, wzięły górę od publicznej i profesjonalnej wyobraźni. Wojna domowa również wpłynęła na sytuację. Pojęcia dotyczące antebellum zmieniały się powoli. W międzyczasie na światowej scenie pojawił się niezwykły plejad myślicieli medycznych: Pasteur, Lister, Manson, Ross, Grassi, Laveran, Koch, Smith, Carter i inni. Otworzyli nowe perspektywy i oświetlili drogę. Przyczyny malarii, filariozy, śpiączki, gorączki bydła, gruźlicy, żółtej febry i innych warunków zostały dostrzeżone. Sposoby transmisji były zrozumiałe. Rola bakterii stała się tak znacząca, że bakteriomania ogarnęła sztukę leczenia. Niemniej, naprawdę zajęło to kilka dziesięcioleci zrozumienie problemów. Początkowa ignorancja była tak fatalna, że wiele błędów było usprawiedliwionych.
Oświadczenie pojawiające się na początku książki powinno zostać poprawione. Autor stwierdza kategorycznie: W 1900 Walter Reed i James Carroll odkryli wektor komarów żółtej febry . Przypadek był zupełnie inny.
W 1881 roku, przed Królewską Akademią Nauk Medycznych w Hawanie, na Kubie, dr Carlos Finlay przeczytał klasyczny dokument medyczny Komar Hipotetycznie uważany za agenta przekazywania żółtej gorączki . W nim po raz pierwszy Finlay nie wyjaśnił jedynie genialne uzasadnienie zawarcia i skomplikowane mechanizmy, ale także dokładnie zidentyfikował (spośród ponad 700 gatunków) konkretnego komara-moskitiera. Ponadto opisał, jak gryzienie zostało wykonane wyłącznie przez samicę, która wymaga ciepłej krwi, aby przyspieszyć owulację po kryciu. Jego artykuł został przetłumaczony na język angielski przez jego byłego ucznia Rudolpha Matasa i opublikowany w New Orleans Medical and Surgical Journal w lutym 1882. Sam Finlay, absolwent Jefferson College w Filadelfii i mówiący dobrze po angielsku (m.in. jego teoria od lat w Stanach Zjednoczonych, na Kubie i innych narodach.
W czerwcu 1900 roku członkowie amerykańskiego zespołu badawczego (Reed, Aristides Agramonte, Carroll i Jesse Lazear) zostali serdecznie przyjęci w Hawanie przez Finlaya, który dał im owoce dwadzieścia lat obserwacji, notatek, pism i eksperymentów, w tym stosowne jaja komarów i sugestie o ich wylęgu
[więcej w: przeglądarka skierowań na leczenie uzdrowiskowe, kardiolog ciechanów, dobry gastrolog białystok ]