Reakcje skórne i leki w zakażeniu HIV ad 6

Pacjenci mogli być zakażeni wirusem HIV przez miesiące lub lata przed badaniem serologicznym, a rozwój choroby skórnej mógł spowodować testowanie wirusa HIV, z wynikającą z tego tendencją potwierdzającą w okresie przed wykryciem zakażenia HIV. W miarę postępu zakażenia HIV w kierunku AIDS częstość wizyt wzrosła w przypadku ponad dwóch trzecich najczęstszych zakaźnych i zapalnych zaburzeń skórnych oraz skórnych reakcji na leki. Niestety, nie mieliśmy dostępu do liczby CD4 pacjentów we wszystkich przypadkach oprócz ostatnich sześciu miesięcy naszego badania. Ciągły nadzór tej i innych grup osób zakażonych wirusem HIV, wraz z informacjami na temat liczby komórek CD4 i innych wskaźników stanu odporności, może określić, które problemy skórne lub kombinacje problemów skórnych są najbardziej użytecznymi czynnikami predykcyjnymi klinicznymi w zakresie obecności lub progresji zakażenia wirusem HIV. . Finansowanie i ujawnianie informacji
Dr Coopman był gościem w szpitalu Beth Israel w Bostonie, wspieranym częściowo przez Amerykańską Konwencję Farmakopeologiczną i Belgijską Amerykańską Fundację Edukacyjną.
Jesteśmy wdzięczni za wspólny program badań farmakoepidemiologicznych w planie zdrowotnym Harvard Community Community oraz w Brigham and Women s Hospital za korzystanie z automatycznej bazy danych recept.
Author Affiliations
Z Departamentu Dermatologii, Beth Israel Hospital (SAC, RSS); Harvard Community Health Plan (RAJ); Channing Laboratory Department of Medicine, Brigham and Women s Hospital (RP) oraz Harvard Medical School (SAC, RAJ, RP, RSS) – wszystko w Bostonie.
Prośba o przedruk do Dr. Stern w Departamencie Dermatologii, Harvard Medical School, Beth Israel Hospital, 330 Brookline Ave., Boston, MA 02215.
[przypisy: echo serca poznań, hipoglikemia u noworodka, gastrolog włocławek ]