Estrogen Eliksir: Historia hormonalnej terapii zastępczej w Ameryce ad

Dwie próby kliniczne z inicjatywy Women s Health Initiative (WHI) zostały zainicjowane w 1992 r., W samą porę. Drugi spadek zaleceń dotyczących estrogenu nastąpił po opublikowaniu w 2002 r. Nieoczekiwanych wyników pierwszego badania WHI wykazującego, że Premarin w połączeniu z progestagenem nie był znacząco lepszy niż placebo pod względem przeżycia lub całkowitego zapobiegania przewlekłym chorobom u kobiet po menopauzie. Badanie dostarczyło również dowodów na to, że Premarin wiązało się ze zwiększonym ryzykiem raka piersi. Premarinowe recepty gwałtownie spadły o 50%.
Książka Watkinsa kończy się natychmiastowym efektem wyników testu WHI. Nie omawia ona kontrowersji związanych z terapią estrogenową, ale sugeruje kilka powodów, dla których wyniki badania WHI prawdopodobnie nie zamkną rozdziału dotyczącego długotrwałego stosowania estrogenów po menopauzie – pomimo obecnego wskazania FDA do krótkotrwałego stosowania . W całej książce Watkins przyznaje, że decyzja kobiety o tym, czy przyjmować estrogen nie zawsze jest oparta na oczekiwanych korzyściach zdrowotnych lub sprzeciwach wobec medykalizacji menopauzy. Estrogen jest o nadziei. Hype przemysłu łączącego hormonalną terapię zastępczą z młodością i pięknem zaczęło się wcześnie i trwa do dziś. Pod tym względem niezwyciężona fotografia pochylonej, pomarszczonej staruszki obok Botoxowanej celebryty jest wart tysiąca słów.
To nie jest książka za lub przeciw terapii estrogenowej. Nie ma zaleceń klinicznych. Jest dla każdego, kto interesuje się siłami, które kształtują wybory, jakie kobiety podejmują w terapii hormonozastępczej. Nie jest to ostatni rozdział historii leczenia estrogenowego po menopauzie. Jeśli ta książka dobrze się sprzeda – i mam nadzieję, że tak się stanie – będzie ciekawie przewidzieć, co nowego rozdział, napisany po pierwszej dekadzie po WHI, ujawni i kiedy, jeśli w ogóle, pojawi się ostatni rozdział w tej historii.
Elizabeth Barrett-Connor, MD
Uniwersytet Kalifornijski w San Diego, La Jolla, Kalifornia 92093
edu
[przypisy: hipoglikemia u noworodka, przeglądarka skierowań, inteligencja niższa niż przeciętna ]